2012. október 29., hétfő

Ne maradj csendben!


Akarunk tenni, és elérni valamit? 
Mit tegyünk? 

Ötlet: 
1. Kezdjük az apró lépésekkel, és ne fogadjuk el azt, ami, és ahogyan működik. Akarjunk javítani, és akarjunk javasolni, legalább javaslatunk legyen arra, hogy mi a konkrétum, amiben változtatni kell.

Van akadálymentesítésre szóló törvény, de rossz a kivitelezés? Érjük el, hogy xy cég ha rosszul csinálta, javítsa ki. 
Van szolgáltatás, de nem működik? Érjük el, hogy dolgozzanak a megvalósulásán. 
Van emlékhely, de nem elérhető? Csináltassák meg! 
Kevés a juttatás/segély, nem alkalmas az alapvető élelmeszerek, gyógyszerek fedezéséhez? 
Kérdezzük meg az NRSZH vezetőjét, hogy mit javasol azoknak, akik ebből nem tudnak megélni. Kérjünk személyes találkozásra lehetőséget, és tegyünk fel kérdéseket. Legyen aki hangfelvételt rögzít, legyen aki videóz.
Nem reális a felülvizsgálatok eredménye? Menjünk, és kérdezzük meg az érintett orvost arról, hogy ha őt érné ilyen igazságtalanság, akkor mit tenne, és tegyük meg. Bizonyítsuk be, hogy az, amit tesznek, az mennyire abszurd.
Ott van Juliék szállítós esete. Rendeljük meg, filmezzük le, és csináljuk végig. Kérdezzük meg az OMSZ-ot.

Mert nem elég várni, hogy a strassbourgi bíróság, vagy Brüsszel, vagy bárki kimondjon egy ítéletet, és erre majd Magyarország egyszer reagál. A segítségnek millió helye van. 
Tegyünk, kérlek, hogy változás legyen!
Kezdjük el dolgozni, együtt! 

2. Miben segíthetsz?
Válassz témát, vagy javasolj. 
Gyere és dolgozz velünk. Segítő agyakat, kezeket, lábakat, és megvalósításhoz eszközöket keresünk minden mennyiségben!   
3. Munkacsopi, részletes terv, és hajrá! 
Van valakinek videózásra alkalmas eszköze? 
Hangfelvétel? 
Kérdésgyártás? 
Mit tegyenek az egészségesek?
Mit tegyenek az érintettek?

A tervek leírását és kijárását akcióvá természetesen vállalom, ahogy azt is, hogy mindegyikben örömmel részt veszek, és segítek amiben csak módom van. 


Hajrá SZoliFÉT!

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése